Slide background

آمدید

فوم

به

رکسانا

کارخانجات

خوش

Slide background

یونولیت

کرومیت

ورق داخل سفال

ورق انقطاع

Slide background

کیفیت بالا

قیمت مناسب

تحویل سریع

ابعاد مختلف

Slide background

یونولیت سقفی

یونولیت دیواری

ورق پلی استایرن

مصالح ساختمانی

بلوک های فوم EPS چگونه ساخته می شوند؟

بلوک های فوم EPS چگونه ساخته می شوند؟

فوم EPS بصورت دانه های بسیار کوچکی شبیه به بافت ماسه با نام پلی استایرن آغاز می شود که ماده خام آن« استایرن» نامیده می شود.

مواد اولیه ساخت یونولیت

استایرن را می توان در هر کجا مثلا در فروشگاه مواد غذایی محلی و فروشگاه های الکترونیکی محلی، کیس های CD و آویزهای لباس یافت که همگی از Styrene EPS ساخته می شوند. مرحله بعد در این فرایند تبدیل این دانه های کوچک بصورت دانه های بزرگتری در حدود ۵۰ برابر اندازه اصلی آن می باشد.

دانه یونولیت

با توجه به دانسیته لازم، این دانه ها با استفاده از بخار در ماشینی بنام اکسپندر   باد می شوند. این اکسپندر می تواند ماشین ساده ای باشد که یک کارگر مواد خام را در ان گذاشته و سپس بخار را روشن می کند و یا می تواند ماشین خودکاری باشد که ماده به طور خودکار ارزیابی شده و سپس بصورت خودکار فعال گردیده و متوقف می شود. در این مرحله، دانه ها ۵۰ برابر اندازه اصلی خود هستند. پری اکسپندرهای(PRE-EXPANDER)  مداوم بدون فشار کار می کنند و مجهز به تانک همزن روبازی می باشند که مواد خام در ان بطور پیوسته از پایین توسط پیچ انتقال قابل تنظیمی تغذیه می شود. بخار نیز بطور مداوم در فضای پری اکسپندر از طریق دهانه هایی تغذیه می شود که در فاصله کمی در روی قسمت تحتانی تانک قرار گرفته اند. یک همزن و breaker rod های ثابت، ایجاد دسته های دانه ها را مشکل می سازند. انها دانه ها را در حال حرکت حفظ کرده و اطمینان حاصل می کنند که دانه های از پیش منبسط شده قبل با دانسیته پایین تر به بالای حجم دانه حرکت کرده و در یک شفت از طریق دهانه تخلیه با ارتفاع قابل تنظیم قرار می گیرند.

pre-expander دستگاه

پری اکسپندرها برای به اصطلاح«انبساط گذر دوم» مواد منبسط شده قبل به feed screw بزرگی مجهز هستند تا بتوانند ماده منبسط شده از قبل را که قرار است مجددا بخار شود را منتقل نمایند. تمامی پری اکسپندرها ویژگی مشترکی دارند که در ان قبل از انتقال به انبار ذخیره، خشک و تثبیت می شوند.

دو عامل پف دهنده بسیار متداولی که بکار برده می شوند، شنتان و دی اکسید کربن هستند که هیچ کدام CFC ندارند. این فرایند، پلیمریزاسیون، پلی استایرن را با میلیون ها منفذ هوا پر می کند که این مسئله به انبساط آن کمک کرده و رسانایی گرمایی پایینی به آن می دهد. در طول انبساط، محصول را می توان در اشکال  و اندازه های متفاوتی قالب ریزی کرد. محصول نهایی ۹۰%  هوا می باشد اما جالب اینکه EPS می تواند استحکام بالایی تا ۴۰psi داشته باشد.

 EPS_Silo

eps_foam_plant

شکل بالا طرحی اولیه از کارخانه فوم است که شامل دیگ بخار، تانک بخار، پری اکسپندر، انبارها و قالب های بلوک می باشد. در سمت چپ منطقه خشک و انبار مواد خام قرار دارند. مواد خام EPS را باید در محلی سرد کمتر از ۷۰ درجه فارنهایت نگه داشت.

آخرین مرحله در این فرایند، ماشین قالب ریزی  است. ماشین قالب ریزی به دو طبقه مهم تقسیم می شود.

ماشین های قالب ریزی بلوک سقفی ساختمانی  ، یک بلوک فوم از  تا  ایجاد می کنند.

EPS_Automatic_shape_Moulding_Machine

تصویر بالا یک قالب بلوک دستی را نشان می دهد. دستی بدین معناست زمانیکه فرایند قالب ریزی انجام می شود کارگران باید درهای قالب را برای برداشت بلوک از قالب باز کنند.

در ماشین بالا،  فرایند ساخت بلوک یونولیت بصورت دستی انجام می شود.

 

EPS_Block_mold_automatic_s

نظرات (1)

عالی فقط من فرمول سبکی دانه های یونولیت را می خوام ممنون

نظر بدهید

نام (الزامی)
ایمیل (الزامی)
نظر (الزامی)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Secured By miniOrange